24-02-2017
Utworzenie nowego serwera wirtualnego
Artnet.Cloud

Utworzenie nowego serwera wirtualnegoAby stworzyć nową instancję wirtualną skorzystaj z kreatora dostępnego w Panelu Zarządzania. Stworzenie nowej instancji jest możliwe tylko jeżeli posiadasz dostępne środki na koncie rozliczeniowym.Kreator jest dostępny z poziomu głównego widoku Panelu Zarządzania Cloud. Po kliknięciu w odnośnik poniżej listy Twoich serwerów zostaniesz przeniesiony do kreatora składającego się z kilku zakładek określających najważniejsze cechy nowo tworzonego serwera.first pictureKrok 1: Zasoby sprzętowe

W tym kroku określ zasoby sprzętowe, jakie ma mieć do dyspozycji Twój serwer. Zdecyduj ile rdzeni procesora, jak dużo pamięci RAM i dysku potrzebujesz i wybierz przepustowość łącza. Te parametry w największym stopniu decydują o tym jaki będzie koszt utrzymania instancji wybierz więc optymalną konfigurację dla swoich potrzeb.


first picture

Nie martw się, każdy z tych parametrów będziesz mógł bez żadnego problem zmienić w przyszłości zarówno w górę jak i w dół. Wyjątek stanowi jedynie dostępna przestrzeń dyskowa – bez problemów będziesz mógł jedynie zwiększyć dostępną przestrzeń dyskową. Zmniejszenie jej będzie wiązało się z koniecznością skontaktowania z naszymi administratorami i przygotowań na serwerze po Twojej stronie. Ograniczenie to wprowadziliśmy wyłącznie dla Twojego bezpieczeństwa, nie chcesz przecież stracić swoich cennych danych!Krok 2: Ustawienia firewall

Pora na dostosowanie wstępnych ustawień firewall Twojego nowego serwera. Zdecyduj w jaki sposób chcesz zarządzać konfiguracją reguł firewall tego serwera. Ustawienia będziesz mógł również zmienić w przyszłości w konfiguracji instancji. Dostępne są dwie podstawowe opcje zarządzania firewall: poprzez indywidualną konfigurację dla instancji lub przez wykorzystanie przygotowanego przez Ciebie szablonu.Indywidualna konfiguracja firewall


first picture

Wybranie tej opcji pozwala na niezależne ustawienie firewall dla instancji. W przypadku wybrania tej opcji żadne reguły nie zostaną początkowo ustawione, będziesz mógł je jednak dodać po utworzeniu serwera.

{@see} Dowiedz się więcej o konfiguracji reguł firewall.

Konfiguracja firewall na podstawie szablonu

first picture

Wykorzystanie tej opcji pozwala Ci na przypisanie przygotowanego przez Ciebie szablonu firewall do nowo tworzonej instancji. Przy tworzeniu instancji zostaną jej automatycznie ustawione reguły zapory takie, jak określone przez Ciebie w szablonie. Jeżeli w przyszłości zmienisz konfigurację szablonu, np. dodasz lub usuniesz jakieś reguły, zmiany te będą automatycznie miały wpływ na konfigurację firewall tej instancji.

{@see} Przeczytaj więcej o szablonach firewall.Krok 3: Nazwa wyświetlana i notatki


first picture

Wszystkie ustawienia w tym kroku służą wyłącznie Twojej wygodzie. Możesz określić wyświetlaną nazwę serwera i Twoje notatki z nim związane.

Nazwa wyświetlana określa nazwę serwera, jaka będzie wyświetlana na liście Twoich instancji oraz w komunikatach dotyczących tej instancji. Postaraj się wpisać tu taką nazwę, która będzie jednoznacznie kojarzyć się z tym serwerem. Możesz tu wpisać dowolny ciąg znaków o długości do 35 znaków. Pamiętaj, że nazwa ta służy wyłącznie Twojej wygodzie i w kontaktach z działem technicznym posługuj się identyfikatorem usługi ({@see} Identyfikacja usługi).

Twoje notatki to po prostu miejsce na Twoje własne uwagi dotyczącego serwera. Możesz tu wpisać cokolwiek. Później będziesz mógł te notatki odczytać i edytować w konfiguracji serwera w Panelu ({@see} Ustawienia osobiste}Krok 4: Hasło zarządzania

Musisz teraz podać hasło zarządzania instancją wirtualną. Nie jest to hasło dostępu do systemu operacyjnego serwera – to określisz w procesie instalacji systemu operacyjnego. Hasło to będzie natomiast wykorzystywane jako autoryzacja przy wszystkich poważniejszych operacjach związanych z tą instancją wirtualną. Będzie ono wymagane m.in. przy operacjach takich jak: włączenie lub wyłączenie zasilania instancji, przejście do instalacji systemu operacyjnego, skasowane instancji. Jest ono też niezbędne do uzyskania dostępu do konsoli VNC.


first picture

Hasło musi mieć co najmniej 4 znaki. Oczywiście, im mocniejszego hasła użyjesz, tym wyższy będzie Twój poziom bezpieczeństwa.

{@see} Przeczytaj więcej o haśle zarządzania instancją.Krok 5: Utworzenie instancji

Wszystko gotowe! Ostatni krok to po prostu potwierdzenie utworzenia nowego serwera.


first picture

Po kliknięciu w przycisk rozpocznie się tworzenie Twojego nowego serwera. Nowa instancja będzie już widoczna liście z informacją, że jest w trakcie tworzenia.


first picture

Kiedy proces ten się zakończy jej stan na liście się zmieni i uzyskasz dostęp do wszystkich funkcji związanych z zarządzaniem swoim serwerem. W szczególności będziesz mógł przejść do instalacji na nim systemu operacyjnego.


first picture

{@see} Kolejny rozdział: Instalacja systemu operacyjnego.

 

 

Tagi: