Centrum Danych Artnet

Ponad 20 lat doświadczenia na rynku. Dwa centra danych w Gdańsku i w Gdyni. Artnet Sp. z o.o. powstała w 1996 roku oferując swoim klientom kompleksowe rozwiązania informatyczne oraz profesjonalne usługi internetowe. W 1997 roku zostaliśmy koncesjonowanym operatorem, otrzymując koncesję ministra łączności na świadczenie usług telekomunikacyjnych i uruchomiliśmy nasz pierwszy serwer www i poczty elektronicznej. W 1999 roku rozpoczęliśmy świadczenie usług dostępu do Internetu na terenie Trójmiasta w oparciu o szkieletową sieć światłowodową. Rozwój firmy i zakresu świadczonych usług spowodował, że koniecznym stało się stworzenie własnej, profesjonalnej serwerowni, którą uruchomiliśmy w biurowcu „Zieleniak” w centrum Gdańska, w oparciu o nowoczesne systemy zasilania, klimatyzacji i zwielokrotnione łącza.

Dynamiczny rozwój firmy spowodował, że w 2016 roku zrealizowaliśmy inwestycję oraz uruchomiliśmy nowe centrum danych w budynku MP100 w Gdańsku. Z początkiem 2017 roku zakończyliśmy migrację całości infrastruktury i serwerów do nowej serwerowni wraz z przeniesieniem siedziby firmy do nowej lokalizacji. W 2021 roku uruchomiliśmy drugie, niezależne centrum danych w Gdyni, oddalone od pierwszego DC o 20 km.

Efektem naszych działań są nagrody i wyróżnienia, które systematycznie otrzymujemy. W 2005 roku spółka Artnet zajęła wysokie 20 miejsce w rankingu Technology Fast50 Central Europe, obejmującym najszybciej rozwijające się firmy technologiczne z krajów Europy Środkowej, organizowanym przez międzynarodową firmę doradczą Deloitte.

Znaleźliśmy się również dwukrotnie w corocznym, prestiżowych rankingu przedsiębiorstw: „Diamenty Forbesa 2016” oraz „Diamenty Forbesa 2017”, skupiającym firmy o największym wzroście wartości przedsiębiorstwa. Tytuł ten jest potwierdzeniem pozycji w gronie najlepszych firm zarówno w regionie pomorskim, jak i na polskim rynku.

Społeczna odpowiedzialność biznesuNasza firma uczestniczyła i uczestniczy w akcjach społecznych i charytatywnych. Wykonany przez Artnet w 2001 roku, przy współpracy z Polską Akcją Humanitarną serwis "Pajacyk", został uznany przez Ministra Łączności Wydarzeniem Roku w Internecie.

Wspieramy ponadto stowarzyszenia pomocowe, m.in.:
- Hospicjum im. św. Wawrzyńca w Gdyni
- Stowarzyszenie Solidarności z Ubogimi Trzeciego Świata MAITRI.
Tagi: artnet, historia firmy