Centrum Danych Artnet

20 lat doświadczenia na rynku. Artnet Sp. z o.o. powstała w 1996 roku oferując swoim klientom kompleksowe rozwiązania informatyczne oraz profesjonalne usługi internetowe. W 1997 roku zostaliśmy koncesjonowanym operatorem, otrzymując koncesję ministra łączności na świadczenie usług telekomunikacyjnych i uruchomiliśmy nasz pierwszy serwer www i poczty elektronicznej. W 1999 roku rozpoczęliśmy świadczenie usług dostępu do Internetu na terenie Trójmiasta w oparciu o szkieletową sieć światłowodową. Rozwój firmy i zakresu świadczonych usług spowodował, że koniecznym stało się stworzenie własnej, profesjonalnej serwerowni, którą uruchomiliśmy w biurowcu „Zieleniak” w centrum Gdańska, w oparciu o nowoczesne systemy zasilania, klimatyzacji i zwielokrotnione łącza.
Dynamiczny rozwój firmy spowodował, że dotychczasowa serwerownia okazała się niewystarczająca, w związku z czym rozpoczęliśmy poszukiwania odpowiedniej lokalizacji na potrzeby nowej serwerowni.
W 2016 roku zrealizowaliśmy inwestycję oraz uruchomiliśmy nowe centrum danych w budynku MP100 w Gdańsku. Z początkiem 2017 roku zakończyliśmy migrację całości infrastruktury i serwerów do nowej serwerowni.

Efektem naszych działań są nagrody i wyróżnienia, które systematycznie otrzymujemy. W 2005 roku spółka Artnet zajęła wysokie 20 miejsce w rankingu Technology Fast50 Central Europe, obejmującym najszybciej rozwijające się firmy technologiczne z krajów Europy Środkowej, organizowanym przez międzynarodową firmę doradczą Deloitte.
Znaleźliśmy się również dwukrotnie w corocznym, prestiżowych rankingu przedsiębiorstw: „Diamenty Forbesa 2016” oraz „Diamenty Forbesa 2017”, skupiającym firmy o największym wzroście wartości przedsiębiorstwa. Tytuł ten jest potwierdzeniem pozycji w gronie najlepszych firm zarówno w regionie pomorskim, jak i na polskim rynku.

Społeczna odpowiedzialność biznesu
Nasza firma uczestniczyła i uczestniczy w akcjach społecznych i charytatywnych. Wykonany przez Artnet na początku ubiegłej dekady przy współpracy z Polską Akcją Humanitarną serwis "Pajacyk" został uznany przez Ministra Łączności Wydarzeniem Roku w Internecie.
Wspieramy ponadto stowarzyszenia pomocowe, m.in.:
  • Hospicjum im. św. Wawrzyńca w Gdyni
  • Stowarzyszenie Solidarności z Ubogimi Trzeciego Świata MAITRI.
Tagi: artnet, historia firmy